63. Kterou zoo máte nejradši?

Prahu (34%)
Lešnou (17%)
Ostravu (16%)
Olomouc (16%)
jinou :-) (17%)
Hlasovalo: 1978

Zoooooo Liberec

AUTOR: BAARA DATUM: 2016-06-27 22:04:32 RUBRIKA: Cestuju

Hlásím, že žiju /maminka už se beztak strachuje/ a přináším pár "vobrázků" z minulého víkendu.

Jeli jsme se podívat do Liberce na bílý tygry a na Ještěd. Tygřata, která se v zoo nedávno narodila už jsou ukazována návštěvníkům, ale mě bohužel zklamala a vůbec se neukázala, i když /kdybychom žili v ideálním světě/ by se mohla předvádět do aleluja.

Ale takový tygře toho hodně naspí. Schovaný za zídkou.


I tak to byl perfektní výlet a děkuju za něj :-*

 

detail článku ... počet příspěvků: 0 ... počet fotek: 16

Za mlýnem mám malý stan

AUTOR: BAARA DATUM: 2016-05-31 23:33:26 RUBRIKA: Cestuju

Už je to skoro dva týdny, co jsme se srazili woloušci ve Slupi, stejně jako loni, letos to bylo s vámi všemi perfektní :-)

Srandy kopec, zvířátek spousta, domácí vesnická zabijačka mě nenechala chladnou, ale vegetariánem se nestanu. Tak rozhodnuto.

Spala jsem tentokrát ve stanu na zahradě Penzionu Za Mlýnem, počasí vyšlo překrásný, hrály se hry, hrálo se na kytary, pekly se buřty, pilo se výborné víno...

 

Jsem moc ráda, že jsem tam s WOLáky znovu mohla být... A zde je moje přispěníčko do mlýna :)

---

Projekt Week of Life je unikání spojení fotografů amatérů i profíků, kdy každý člen vždy nafotí týden svého života a sdílí jej s ostatními. Někdo fotí jeden týden za druhým, jiný si dá jeden čas od času... Nicméně je to jedinečný fotografický projekt --- vpravdě kronika jednotlivce i lidí jako lidstva :-)

 

detail článku ... počet příspěvků: 0 ... počet fotek: 0

Prague Design Week 2016

AUTOR: BAARA DATUM: 2016-05-04 22:30:45 RUBRIKA: Cestuju

Prague Design Week je pro mě důvod, proč se vydat na skok do Prahy.
Letošní ročník jsem vnímala černo-bíle.

 

Co mne zaujalo můžete najít v galerii.

 

A co víc! Ještě zdaleka není u konce..., takže kdo můžete, zajděte mrknout!
praguedesignweek.cz

 

 

detail článku ... počet příspěvků: 0 ... počet fotek: 15

Srí Lanka

AUTOR: BAARA DATUM: 2016-04-11 01:28:24 RUBRIKA: Cestuju

Už jsou to 4 dny, co jsem zpět z dovolené a stále se nemůžu uplně "srovnat" :) Nejradši bych se na ty pláže pod palmy vrátila a dál usrkávala čerstvě vymačkané ovoce. Ale nejde to, tudíž alespoň konečně přináším moje fotovnímání těch 2 týdnů strávených na Srí Lance.

A co jsem tam dělala?

 

Ležela na pláži
Po dovolené na Islandu jsem se zařekla, že další pořádná  bude na pláži! A čím větší teplo, tím líp. Tudíž se vůbec nestydím za to, že jsem na Srí Lance téměř dva týdny strávila vyvalená na slunci, vyhřívající kůži a když už to bylo moc, šup do oceánu :)

Základnu jsme měli v Mirisse, nejjižnějším místě Srí Lanky, podnebí slibovalo nekončící teploty nad třicet stupňů a tak se také stalo. Pláž v Mirisse je lemovaná bary a restauracemi, je tam vcelku rušno, ale nikdy se nestalo, aby na nás nezbylo místo na lehátkách nebo jsme měly pocit přelidněnosti kolem sebe. Kolem páté hodiny lehátka z pláže mizí a nahrazují je stolečky se svíčkama a nabídka čerstvých ryb k večeři.

Ubytování jsme měli s výhledem právě na hlavní pláž v Mirisse, párkrát jsem si přivstala i jenom proto, abych viděla z terásky východ slunce, prostě pohádka.

Konec března je konec sezóny, bylo to poznat /asi/ v tom, že turistů už nebylo tolik, s přelomem dubna se údajně snižují ceny a začíná pršet. Nám se to projevilo tak, že druhý týden ze dvou pravidelně večer kolem páté sprchlo, vydatně, ale spíše krátce, ale vlastně to moc nevadilo.

 

Potkávala zvířátka
Po příjezdu do Colomba jsme ještě před dosažením Mirissy zamířili do sloního útulku v Pinewalle. Sloni jsou na Srí Lance běžná zvířata, ale zde jsou k vidění "koncetrovaně". Člověk si s nima může doslova hupsnout do řeky Ma Oya. :)

Dalším nádherným zvířetem , které na Srí Lance potkáte je mořská želva. Na Srí Lance se vyskytuje pět druhů mořských želv – kareta obecná, kareta obrovská, kareta zelenavá, kareta pravá a kožatka velká. To jsem se dočetla :) Které jsem potkala zrovna já, netuším, ale to uplně nevadí. Hned první noc, kdy jsme nedočkavě šly na pláž po příjezdu na průzkum, dostalo se nám pocty potkat malá želvátka, právě vylíhlá, cupitající vstříc nejistému osudu do moře... Potkat na pláži želvu kladoucí vajíčka nebylo neobvyklé.

S želvami jsme se i potápěli. Se šnorchlem v hloubce plus mínus tři metry. Je to krásné vidět větší i menší želvičky /velké mají i přes metr/ jak jsou ve vodě ladné a jak se čas od času jdou na hladinu nadechnout. Surfaři je také často potkávají, to se pak zdraví navzájem. :)

Na návštěvě u "hadaře" jsme byli. Ten nám ukázal různé druhy hadů, co na Srí Lance žijí a s těmi nejedovatými jsme se pomazlili. Kobry, zmije, štíři... Na Srí Lance potkáte i různé další ještěrky, varany, a "havěť" typu nejrůznějších brouků, bohužel i švábi na pokoji byli zcela normální jev.

A co dál? Opičky, vrány /překvapivě/, pávi /taky překvapivě/, různé ryby, veveřičky, psi, kočky a taktéž všudypřítomné krávy,... no bylo toho hodně.

 

Jedla a pila
Na Srí Lance bylo boží jídlo. Všechno snad kromě banánových palačinek bylo ostré jak blázen, ale to mi chutná, když se hodně snažíte, a objednáte "not spicy" jídlo, tak bude spicy snesitelně :) Rýže na všechny způsoby není zdaleka jedinou možností, co si dát. Výborné byly slané i sladké rotti, takové plněné placky, nejrůznější plněné šátečky, palačinky, sendviče, ale hlavně mořské potvůrky, třeba krevetky v kokosu! Mňam! Pro turistu není nemožné vyzkoušet leccos a nezůstávat jen u Rice and curry. I když i to by krátkodobě šlo. Jo a moc mi chutnalo i nejrůznější ovoce, maracuja, červené banánky, papaja....

 

Jógovala a trochu cestovala
Každý den jsme měli hodinu jógy. V rámci dovolené je taková aktivita velmi příjemná, a fotografie ve stoji na hlavě na pláži jest splněna! Jen se ke mě ještě musí dostat :) Přivezla jsem si ze Srí Lanky každopádně dva poznatky... musím i doma věnovat józe více času (!), a také --- více chodit na masáže. Obojí je vysoce příjemná záležitost, tak proč si toho nedopřát víc. :P

Poslední dny jsme se zvedli z Mirissy a podstoupili ještě trochu cestování do vnitrozemí, viděli jsme vesničku Elle, několik chrámů s Buddhy, horu Sigiriyi a spoustu krásných míst a lidí... 

 

A dále již konkrétněji u popisků fotek.

Doufejme, že nějaké další cestováníčko bude zase co nejdříve, na jednu stranu je to vždy velmi únavné, ale miluju to.

 

A kdo by snad neměl fotek dost, může se podívat SEM.
Troufám si upozornit hlavně na tu poslední :-)

 

 

detail článku ... počet příspěvků: 4 ... počet fotek: 139

Sluníčko v Londýně

AUTOR: BAARA DATUM: 2015-06-10 01:18:28 RUBRIKA: Cestuju

Přidávám pár fotek, co jsem vyfotila o víkendu v Londýně. Cesta to byla vzdělávajícně poučná, ale dále (se obávám) nemám chuť cokoli psát :D

Enjoy.

 

detail článku ... počet příspěvků: 0 ... počet fotek: 33

Woloušci ve Slupi

AUTOR: BAARA DATUM: 2015-05-22 22:56:51 RUBRIKA: Cestuju

Jižní Morava kdesi u Znojma + nádherné počasí + foťáci + vínečko/pivečko/pálenka/zázvorovka (nehodící se škrtněte) + dětí jako smetí + koťata + kytary + cigára + neskutečné hlášky :) + traktory + pepové + odpadkový koš a v neposlední řadě + vědomí, že TAKOVÁ historická událost nezůstane bez skutečně plnohodnotného záznamenání obrazového i jiného. :)

Tak to je recept na fajn víkend ve Slupi v penzionu Za Mlýnem, kdy se oficiálně sešlo nejvíce woláků na jednom místě v historii.

Je velmi zajímavé poprvé poznat v realitě lidi, které vlastně už "znáte" z fotek a přesně víte, jaké mají doma kachličky v kuchyni :D

Více se už vykecávat nebudu, řečeno už bylo dost, výběr mých fotek nechť dovypráví, co jsem načala... /= tedy toto je má troška do mlýna,

z mlýna,

zpoza mlýna.... no to je jedno/.

 

detail článku ... počet příspěvků: 2 ... počet fotek: 35

Pár dnů v Londýně

AUTOR: BAARA DATUM: 2015-03-17 20:31:00 RUBRIKA: Cestuju

Ahoj všem, ještě se sem někdo občas mrkne? :) V rámci svého "cestovatelského deníku" vkládám další příspěvek! Protože i kdyby to mělo být jen pro mne, tak tohle porád můžu.

 

S kamarádkou jsme se tentokrát na dámskou jízdu vypravily zas a znova do úžasného Londýna. Dva dny čistého času /plus něco před a něco po/ na cestu není vskutku mnoho, ale když už není potřeba obíhat Buckinghamské paláce a jiné turistické highlighty, tak i dva dny jsou dost.

 

Některým stačí i jeden :)

 

A já jsem chtěla na slavný Tower Bridge, protože ten jsem zblízka ještě neviděla. A M. zase chtěla vidět bitevní loď z druhé světové války — Belfast, co kotví hned vedle a je zní udělané muzeum. Dobrým jídlem a vínem jsme oslavily MDŽ a pak hurá na nákupy. Svou klasickou hodinku dvě i v oblíbeném knihkupectví jsem strávila, a zvolna přicházející jaro do města také zahřálo na duši. Courat se po velkém městě a jenom koukat na lidi a občas se trochu ztratit a kutit městskou hromadnou dopravu a pokusit se stihnout pondělní food market, poslat pohled, obdivovat zářící výlohy, nenechat se přejet v opačně orientovaném dopravním provozu a nacházet ty správně "streetové" detaily... to je prostě moje.

 

Londýn je prostě kouzelný.

 

Kuk do galerie, tentokrát trochu barevně a trochu ne.

 

detail článku ... počet příspěvků: 5 ... počet fotek: 21

The Divine Marchesa

AUTOR: BAARA DATUM: 2015-01-27 21:49:59 RUBRIKA: Cestuju

Ciao!

Loni v listopadu se mi podařilo strávit víkend v Benátkách. Víceméně jen tak (čehož si cením nejvíc). Hlavním cílem cesty bylo Bienále architektury, ale jako mnohem zajímavější zážitek jsem nakonec vyhodnotila výstavu Božská markýza.

Luisa Casati byla společným jmenovatelem děl, které byly k vidění. Múza umělců v prvních dekádách dvacátého století. Nevšední aristokratka, dědička velkého bohatství, patronka umění. Své okolí často uváděla v úžas svými dvěma gapardy na vodítku či živými hady, které nosila jako šperky. A tuto tajemnou a jedinečnou ženu zkrátka portrétovali, fotili, psali o ní básně... nekonečná řada umělců ji považovala za svou múzu, a ona chtěla být nesmrtelnou skrze umění. O to zvláštnější je fakt, že zemřela sama v Londýně a v chudobě. Nicméně život měla vskutku nevšední a dlouhý /dožila se 76 let/, a díky množství umělecký děl, kterým byla předlohou a inspirací, nebude již nikdy zapomenuta.

Palazzo Fortuny byl těmito díly napěchován a vše mělo neopakovatelnou atmosféru. Více se anglicky dočtete zde. Dostala jsem tip, že v tomto paláci se vpodstatě nemůžete trefit do špatné výstavy. Takže si to zapamatujte. Je to pravda :)

Výstava je k vidění až do března!

Nicméně fotografie přináším z celého výletu jako celku, protože ani bienále, ale hlavně ani samotné Benátky nelze samozřejmě ze seznamu zážitků vyškrtnout, i když /a v rámci evropských měst už to u mě bude unikát/ jsem je již navštívila potřetí. Tentokrát tedy na podzim a v době záplav /= jo tak na to tu mají ty lávky na ulicích! po tom se chodí, když stoupne voda! a z hotelu se mezi šestou a devátou nedostanete, tak s tím počítejte!/

 

detail článku ... počet příspěvků: 0 ... počet fotek: 31

Chlum u Třeboně

AUTOR: BAARA DATUM: 2014-10-28 09:59:39 RUBRIKA: Cestuju

Chlum u Třeboně je městys. Leží kousíček od rakouských hranic v jižních Čechách, v okrese Jindřichův Hradec a naše rodina má v tom kraji kořeny.

U příležitosti památek zesnulých jsem se tam letos s mámou a babičkou v sobotu vypravila i já, a zase se po dlouhé době podívala do domu mé tety, kde jsme trávívali nějaký ten čas o prázdninách jako děti a mám tam pěkné vzpomínky. Třeba na pulce v jezírku, závody šneků a každým rokem vracející se vlaštovky.

Chlum u Třeboně je vpravdě jako stvořený pro letní pobyt, a to věděl už František Ferdinand D´Este, který si zde letní sídlo vybudoval v podobě zámečku uprostřed velkého zámeckého parku. Panství si užil zhruba dvacet let, přímo z Chlumu pak odjel v roce 1896 do Sarajeva, a už se nevrátil.

Dnes je Chlum vyhledávaným letoviskem nadále. Na březích množství rybníků se často kempuje, a na to všechno dohlíží z nedalekého kopečka kostel Nanebevzetí Panny Marie, který byl vystavěn z vděčnosti za záchranu života při lovu hrabětem Janem Františkem z Fünfkirchenu.

Byl to výlet "na otočku". Stihla jsem se trochu pocourat po městečku, které bylo v sobotním odpoledni spíše tiché a prázdné /v létě je živěji/, stihla jsem obdivovat interiér domu, který má teta vypíglovaný a v duchu selského stylu do detailu vymazlený :) A pak zase hurá zpátky do Jihlavy, do Brna, do Frýdku-Místku.

 

detail článku ... počet příspěvků: 0 ... počet fotek: 19

Tři grácie

AUTOR: BAARA DATUM: 2014-08-11 23:49:48 RUBRIKA: Cestuju

Hihi.

Cyklovýlet s rodinkou proběhl. Na jižní Moravě se připojil teda i brácha, tak jsme nakonec byly tři grácie i se svatým hubertem.

První dva dny jsme si /na naše/ poměry daly docela do těla... kolem 60 km každý den, pěkně po pahorkatinách vizovických, nejdřív z Kroměříže na chatu za Zlínem /a jakože i bouřka nás dostihla/, a pak z chaty do Starého Města u Uherského Hradiště vlastními silami. Poté kúsíček vlakem a ejhle, jižní Morava nás přivítala s otevřenou náručí a pěkně rozpálená! A to prosím i v Lednici.

Lednicko-valtický areál už jsme si prohlídli spíše lážo-plážo, ale nakonec to ten den taky nějakých 30 kilásků hodilo, ale těch zážitků! A těch fotek! A toho vínečka!

A v neděli zase hezky šupky dupky domů. Přes Olomouc. Do Místku.

 

detail článku ... počet příspěvků: 0 ... počet fotek: 22
 
baara copyright 2008 baara.t@seznam.cz